A cárnak tisztelgésre van szüksége: Putyin arra vágyik, hogy külföldről kapjon adót

         Az Állami Duma a közeljövőben olyan törvénytervezetet terjeszt elő, amely korlátozza az országot elhagyó oroszok távmunkáját – mondta a dokumentum egyik szerzője, Andrej Klisasz szenátor. Őt idézi az RTVI a Telegram csatornájában. A „Vedomoszti”-nak december elején adott interjújában Klisasz arra figyelmeztetett, hogy a hatóságok olyan intézkedéseket dolgozhatnak ki, amelyek „kényelmesebbé teszik a külföldön tartózkodást” azon állampolgárok számára, akik a mozgósítás megkezdése után elhagyták Oroszországot. A mozgósítás meghirdetése után a polgárok tömegesen menekülni kezdtek az országból. A Forbes szerint október 4-ig csaknem 700 000 orosz távozott.

         Ugyanazok az emberek, akik Kijev három nap alatti elfoglalását ígérték, most azzal fenyegetőznek, hogy adót szednek be azoktól, akik 8 hónappal a háború kezdete után nem akartak részt venni a mozgósításban. A Kreml cselekményeinek szürrealizmusa teljes pompájában, de most még nagyobb elkeseredettséggel: Putyin tisztviselői az Oroszország állampolgárának pénztárcájában számolnak minden kopejkát ami külföldre került.

         „Sokan megszöktek, de továbbra is távmunkában dolgoznak orosz cégeknél, meg tudjuk-e változtatni a törvényt ezzel kapcsolatban, és korlátozni azokat a konstrukciókat, amelyek lehetővé teszik, hogy az emberek külföldön dolgozzanak és innen kapjanak pénzt, és nem értjük, hogy fizetnek-e minden adót? Megtehetjük” – hangsúlyozta a szenátor. Klisasz szerint a gazdaság „érzékeny területein”, például a közlekedésbiztonság és a közszféra területén korlátozni kell a külföldi orosz cégeknél történő munkavégzés lehetőségét.

         Ezeket a téziseket azonban a Statisztikai Minisztérium ellenezte, és kijelentette, hogy ellenzi az Oroszországot elhagyó informatikusok távoli munkavégzésének korlátozását. A Digitális Ügyek Minisztériuma nem tartja szükségesnek a külföldi informatikusok munkájának törvényi tilalmának bevezetését. De csak magáncégek számára: „Az IT-cégek önállóan választhatják meg alkalmazottaik munkaformáját, és gondosan elemzik az információbiztonságot fenyegető lehetséges veszélyeket. Nem javasolt távmunkában és külföldről dolgozó munkatársakat kinevezni kritikus infrastruktúra adminisztrációs, biztonsági rendszerek menedzsmentjére, stb.

         Az oroszországi digitális platformok fejlesztésének felgyorsításának szükségességét megértve a digitalizálási minisztérium a fejlesztők minden lehetséges szellemi potenciáljának felhasználását támogatja. A külföldi távmunka teljes tilalmának bevezetése nagy valószínűséggel negatív hatással lesz a nemzeti digitális szolgáltatások fejlődésére. „Végül az lesz a győztes, aki a legtehetségesebb munkatársakat tudja magához vonzani, beleértve a külföldön tartózkodókat is” – írja a minisztérium a Telegram csatornáján. Ennek ellenére a minisztérium a kormányzati információs szolgáltatások és rendszerek fejlesztői számára a külföldről történő távmunka betiltását szorgalmazza.

         Végül is az orosz kormány egy hatalmas gonosz birodalom marad, amely csak a Kreml és a hadserege támogatására akar adót szedni. Oroszországból emigránsok ezrei nem azért mentek el, mert nem támogatják a háborút, hanem azért, mert nem akarnak részt venni benne. De még ez is hasznot hozhat – a kivándorlók oroszlánrészétől, azaz az informatikai szféra képviselőitől származó pénz csökkenése jelentősen befolyásolhatja az ország gazdaságát.

         A Kreml azonban érzékelte ezeknek a változásoknak a közeledtét, és nem akarta, hogy a pénzügyi „etető” messze kerüljön az orosz  határoktól. A Putyin-rezsim azon törekvése, hogy mindent és mindenkitől megszerezzen, azonnal a „nagyhatalom” imázsának teljes rombolásához vezet.

         Felidézve a Lettországból az oroszbarát szlogenek miatt deportált „Dozsgy” („Eső”) információs forrással kapcsolatos tapasztalatokat, tanúskodhatunk arról, hogy Európa egésze szembeszáll az Oroszországi mozgósítás elől menekült polgárokkal, nem pedig a bűnöző rezsim elől, amelyet utálnak.

         A kivándorlók adóbeszedésének képessége megfelelő lesz a Kremlnek, mert nem kell valami mással pótolni az államháztartási hiányt. Ezzel azonban az Oroszország esélye nélkül marad a fényes jövőre, mert ez csak még jobban meggyőzi a világközösséget az Oroszországban uralkodó totalitárius, terrorista rezsimről. A moszkvai banditakormány semmilyen jogi normát nem vesz figyelembe, saját embereit börtönbe zárja, még akkor is, ha ez a nép már régóta az Orosz Föderáció határain kívül van.

Részvény: