Szijjártó felvázolta Magyarország álláspontját az ukrajnai háborúval kapcsolatban

         Oroszország jó érdekérvényesítőt szerzett magának az EU-országok között – ő pedig Szijjártó Péter külügyminiszter. Szijjártó tegnap azt mondta, Magyarország ellenzi a békefenntartók bevezetését és az égbolt lezárását Ukrajna felett és nem támogatja az energiaellátást érintő szankciókat is.

         Szijártó Péter magyar külügyminiszter tegnap azt mondta, hogy Budapest megvétózza az orosz gázimportra vonatkozó uniós szankciókat, az Ukrajna feletti repüléstilalmi zóna bevezetését és az EU békefenntartó misszióját.

         „Ezeket a kérdéseket tisztán kell tartanunk. Ez egy új katonai kockázat” – mondja a magyar miniszter.

         Biztosította azt is, hogy az ország nem fogja megakadályozni más EU-tagországok fegyverszállítását Ukrajnának, de ezt maga nem teszi meg. Bár a barátságos Ukrajnának minden eddiginél nagyobb szüksége van Magyarország támogatására, főleg, hogy közösek a határaink és közösek a céljaink – az Ukrajnában élő magyar lakosság védelme.

         „Nem fogunk támogatni olyan szankciókat, amelyek veszélyeztetik Magyarország energiaellátásának biztonságát” – mondta.

         Miniszterünk rossz pozíciót és rossz időt választott Oroszország támogatására. Amikor az egész világ támogatja Ukrajnát, és szankciókkal próbálja befolyásolni Oroszországot, Magyarország nyíltan az ellenséges Oroszország érdekeit lobbizza. Amelyik nemcsak Ukrajna, hanem az egész Nyugat ellensége. Szijjártó kijelentései után azonnal emlékeztették az 1956-os eseményekről, és arról, hogy Oroszország egy nagyon megbízhatatlan szövetséges, aki mindig meg tudja ismételni ezeket a szomorú eseményeket. Emellett miniszterünk nyilván megfeledkezett a társadalmi közvélemény-kutatásokról, ahol egyrészt Oroszország lakossága a katonai agresszió folytatása mellett szavazott Ukrajna után Nyugat felé, másrészt az oroszok szerint Magyarország és Szlovákia a harmadik ország a listán, amelyiket Oroszországnak támadnia kell (közvetlenül Lengyelország és a balti országok után). Mit próbál elérni Szijjártó? Valóban a Szovjetunióban akar lenni Oroszországgal az élen? Mi, magyarok, mint EU-lakók, egyértelműen nem örülünk ennek!

         Korábban ismertté vált, hogy az Európai Unió fontolóra veszi olajembargó bevezetésének lehetőségét Oroszországgal szemben az Orosz Föderáció Ukrajna elleni háborúja miatt.

Részvény: