Budapest az Oroszország elleni uniós szankciók ellenére gazdasági együttműködést kíván fejleszteni Moszkvával

         Orbán Viktor magyar miniszterelnök augusztus 19-én Budapesten megbeszélést folytatott Rusztam Minnihanov orosz Tatárföld vezetőjével, amelyen kijelentette, hogy a magyar cégek a szankciók és a politikai nehézségek ellenére bővíteni kívánják oroszországi tevékenységüket. Orbán megjegyezte, Magyarország reméli, hogy folytatni tudja az együttműködést az Orosz Föderációval a mezőgazdaság, a kultúra, a tudomány és a felsőoktatás területén.

         Így a magyar hatóságok nem ragaszkodnak az EU közös álláspontjához az orosz agresszió elítéléséről és az Orosz Föderáció elleni szankciórendszer betartásáról. Emellett Magyarország az Európai Unió és a NATO tagjaként továbbra is blokkolja a legtöbb Ukrajnát segítő EU-kezdeményezést, kitartóan akadályozza a Nyugat azon törekvéseit, hogy támogassa Kijevet az orosz megszállók elleni harcban. Budapest lassítja az orosz energiaszektor elleni szankciókat, és megakadályozza, hogy Oroszország teljesen elszigetelődjön.

         Magyarország szisztematikusan Európa-ellenes politikát folytat, amely egybeesik Oroszország érdekeivel. Orbán Viktor magyar miniszterelnök a közelmúltban manipulálja a háborúval és Ukrajna pénzügyi helyzetével kapcsolatos információkat, nem létező országnak nevezve, amely már elvesztette szuverenitását. Néhány hónappal ezelőtt az EU-t tette felelőssé a gazdasági visszaesésért, mert jelentős fegyverekkel és pénzzel támogatja Ukrajnát, amely védekezni kényszerül az orosz agresszióval szemben.

         Budapest folyamatosan szemrehányást tesz Kijevnek nyelvi és oktatási kérdésben, amely állítólag sérti a kárpátaljai magyarság jogait. Úgy tűnik, még a kijevi hatóságok engedményei sem hoznak változást a magyar hatóságok ukránellenes politikájában.

         Emellett Magyarország továbbra is az egyetlen uniós ország, amely még nem ratifikálta Svédország NATO-tagságát. A magyar parlament tavaly július óta fontolgatja a ratifikációs folyamatot, és mindeddig folyamatosan halogatta.

         Mint ismeretes, Magyarország továbbra is az EU állandóan támogatott tagja marad, amelynek pénzei nélkül Orbán Fidesze aligha tudna hatalmon maradni. A magyar miniszterelnököt kritikusok azzal vádolják, hogy aláássa a demokratikus intézményeket az országban, és korlátozza az igazságszolgáltatás függetlenségét.

         A Nyugat és Oroszország közötti egyensúly fenntartására tett minden próbálkozása ellenére Orbánnak még engedményeket kell tennie az EU-n belül. A magyar és orosz cégek együttműködésének bővítéséről tett nyilatkozata után Budapest visszafordíthatatlan hírnév- és gazdasági veszteségeket szenved. Orbán többé nem tud megszabadulni a megbízhatatlan partner képétől az EU-ban.

Részvény: