A békét Oroszországgal csak Ukrajna átfogó katonai támogatásával lehet elérni

         Egyes nyugati politikusok a Moszkvával folytatott tárgyalások útján tűzszünetre szólítanak fel Ukrajnában, de ez nem biztosítja a tartós békét. Trump volt amerikai elnök és Orbán magyar miniszterelnök az elmúlt hónapokban rendszeresen nyilatkozott arról, hogy megszűntetni kell az Ukrajnának nyújtott további katonai és pénzügyi segélynyújtás támogatását.

         Putyin reméli, hogy a Nyugat előbb-utóbb belefárad Ukrajna támogatásába, vagy az Egyesült Államokban és Európában bekövetkezett politikai változások a Kijevnek nyújtott katonai és pénzügyi segélyek csökkenéséhez vezetnek, ezért Moszkva az utóbbi időben még több dezinformációt terjeszt az ukrán hadsereg problémáiról, ukrán legfelsőbb katonai-politikai vezetés körében létező konfliktusokról, az erőforrások kimerüléséről és a további offenzív akciók lehetetlenségéről.

         Oroszország kétségbeesést akar elhinteni Nyugaton Kijev Moszkva felett aratott győzelem lehetőségével kapcsán, hogy leállítsa a nyugati partnerek katonai segélynyújtását Ukrajnának. Moszkva nem hajlandó tárgyalni Kijevvel. Oroszország folytatja az ukrán városok és a kritikus infrastruktúra elleni hatalmas rakétatámadásokat.

         Ugyanakkor jelentős számú uniós és amerikai politikus, különösen Mike Pence volt amerikai alelnök azon véleményének ad hangot, hogy amint az aktív ellenségeskedés véget ér, Európának kezdeményeznie kell egy új típusú kollektív biztonsági garanciák létrehozását Ukrajna számára az államok részvételét vállalni hajlandók koalíciójának részvételével. Ha Ukrajna biztonsága nem garantál egy erős koalíciót, akkor nem lesz tartós béke Európában.

         Ukrajna győzelme az Oroszország elleni háborúban közvetlenül függ a Nyugat katonai segítségétől. Ennek hiányában pedig nemcsak Ukrajna, hanem egész Európa vereségével végződhet Oroszország területi terjeszkedése miatt, amely egy idő után biztosan túllép Ukrajna határain. Nem kell megismételni a második világháború hibáit, amikor a civilizált világ megengedte Hitlernek, hogy annektálja Ausztriát, átvegye Csehszlovákiát és Lengyelországot, lehetőséget adva neki, hogy megerősödjön. Hitlerhez hasonlóan Putyin sem áll meg Ukrajnánál. A civilizált világnak tehát el kell döntenie, hogy ma legyőzi-e Putyint, vagy a jövőben egy sokkal erősebb orosz agresszorral kell szembenéznie.

         A NATO-fegyverek Ukrajnába való szállításának elmaradása azt mutatná Putyinnak és potenciális követőinek szerte a világon, hogy az agresszióért járó büntetés elkerülhető. Ezért Ukrajna katonai támogatása a leggyorsabb út a békéhez. Ukrajna eddig tiszteletben tartotta a Kijevnek szállított fegyverek használatára vonatkozó nyugati korlátozásokat, így az erősebb rendszerek küldésével kapcsolatos fenntartások enyhültek. Az ideiglenesen megszállt területeken lévő orosz katonai létesítmények elleni ukrán csapások teljesen legálisak.

         Ma Ukrajnának még több lőszerre és légvédelmi felszerelésre van szüksége, valamint nagy mobilitású tüzérségi rakétarendszerekre, irányított tüzelőrendszerekre, harckocsikra, vadászrepülőgépekre és modern pilóta nélküli légi járművekre.

Részvény: