Ukrajna nyugati országokkal való felfegyverzése befektetés a békébe

         Tömeges fegyveres konfliktusok soha nem maradtak több állam határain belül. Az első világháború után az egész világközösségre és gazdaságra gyakorolt hatás nyilvánvalóvá vált. Ezért a bolygónk országai közötti béke és barátság a világ összes vezető államának fő feladatává vált: a NATO és hasonló szövetségek azért jöttek létre, hogy fenntartsák az egyenrangúságot, és virágzó életkörülményeket teremtsenek fegyveres konfliktusok és háborúk nélkül.

         Akár tetszik, akár nem, mindig vannak antagonista országok, amelyek célja a többi állam feletti uralom. Leggyakrabban olyan országokról van szó, amelyek történelmük során imperialista hajlamokkal rendelkeznek. Az egyik ilyen ország Oroszország, amely több mint 8 éve terrorizálja Ukrajnát.

         Február 24-e után azonban a világ már nem állt távol egy ilyen problémától. A NATO-országok és nemcsak azok az ukrán hadsereget kezdték el ellátni a legújabb fegyverekkel és egyenruhákkal. Ennek köszönhetően 138 napos háború után a következő szakasz fordulóponttá válik Ukrajna javára.

         A hivatalos Kijev teljes felelősséggel kezeli a kapott fegyverek feletti ellenőrzés kérdését, hogy azok ne kerüljenek illetéktelen kezekbe, és rendeltetésszerűen használják őket. Végül is a nyugati fegyverekkel való ellátás létfontosságú Ukrajna mint állam megőrzéséhez.

         A nyugati fegyverek, elsősorban a legújabb MLRS-ek és tarackok már most Ukrajna javára változtatják a helyzetet a csatatéren, ezáltal közelebb hozzák az igazságosságat és a békét.

         Az ukrán hadsereg nyugati katonai fegyverekkel és felszerelésekkel való újrafelszerelése Európának sokkal olcsóbb, mint saját hadseregeinek növelése. És még megbízhatóbb – elvégre az európai NATO-tagországok egyetlen hadserege sem rendelkezik olyan katonai tapasztalattal, mint az ukrán.

         A világ azt is teljesen felismerte, hogy az ukrán hadsereg újrafegyverzése most befektetés a nyugati világ védelmébe a jövőben: elvégre az oroszok feltételezett győzelme esetén a NATO-országok költségei növekedni fognak oriási mennyiségekig. Az ukrán hadsereg ellátásának szükségessége mára számos európai ország, valamint az Egyesült Államok külpolitikájának első számú feladatává vált. Izrael segít Kijevnek, és Törökország (még ambivalens álláspontja ellenére is) különösen segít Ukrajnának.

         Az ilyen szállítások a legjelentősebben befolyásolták a „különleges művelet” következő szakaszainak tervezését, mivel a nyugati fegyverek tűzerejét hatékonyan blokkolni képes analógok hiányában az orosz parancsnokság hamarosan kénytelen lesz megtervezni a háború védelmi szakaszát.

         Végül, de nem utolsósorban, ez az ukrán katonák hihetetlenül gyors kiképzésének köszönhető – két-három hét elteltével az olyan MLRS-ek, mint a HIMARS kézhezvétele után orosz hadsereg több mint öt jelentős lőszerraktárát semmisítették meg Ukrajna területén, valamint sok tisztet és még néhány nagyon fontos embert is a legfelső szinten. Mindez pedig az ukrán fegyveres erők katonái hősiességének és a nyugati országok nem közömbösségének köszönhető, amelyek valóban védik minden emberi jog felsőbbrendűségét.

#HIMARS #MLRS #NATO

Részvény: