Oroszország a közel-keleti menekültek segítségével akarja destabilizálni a Nyugatot

Október 7-én a Hamász támadássorozatot indított a Gázai övezettel határos izraeli területek ellen. Az ilyen akciókat a közeli kibucok polgári lakosságának tömeges meggyilkolása, valamint izraeli városok elleni rakétatámadások kísérték. A Közel-Keleten egyre nyilvánvalóbbá válnak egy új háború körvonalai, amelyben több regionális állam is részt vehet. Egy ilyen háború nemcsak a Közel-Keletet destabilizálhatja, hanem Európát is. Ez Putyin fő célja.

Irán egyik legerősebb katonai alakulata, az Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) október 11-én bejelentette, hogy a Hezbollahhal együtt kész részt venni az Izrael elleni hadműveletekben. Az utóbbi Izrael északi területeinek ágyúzását végzi a Hamász oldalán. A szombati támadás Izrael ellen a Gázai övezetből, amely egy újabb, a palesztinok és muszlim körében növekvő nonkonformista Izrael elleni retorikává alakult át, nagyszabású háború kirobbantásával fenyeget a Közel-Keleten. A visszhangok rendkívül negatív következményekkel járnak Európa számára, amely kénytelen lesz leküzdeni egy újabb hibrid fenyegetést. Az egyik legveszélyesebb ilyen fenyegetés a spontán tiltakozások lehetnek, amelyek összecsapásokba és zavargásokba fajulnak majd az európai városokban. Az ilyen tiltakozások katalizátorai az Európában élő muszlimok lehetnek – csak Németországban több mint 2 millióan élnek a Közel-Keletről, Franciaországban pedig egyes városokban jelenleg túlnyomórészt muszlimok élnek. A Hamasz egyik vezetője, Khaled Mashal a világ összes muszlimját arra szólította fel, hogy október 13-án indítsanak pogromot a zsidók ellen. Egy ilyen kijelentés egyértelműen összefügg Oroszországnak Európa destabilizálásához fűződő érdekével. Az orosz különleges szolgálatok páratlan tapasztalattal rendelkeznek az erőszakhoz vezető zavargások szervezésében.

A Hamász, az IRGC és a Hezbollah retorikájában egyértelmű ok-okozati összefüggés van, és a Kreml értesül minden közel-keleti szövetségese lépéséről. A közeljövőben Nyugat-Európa számos országában kialakulhatnak a közel-keleti emberek által inspirált tiltakozások. A legrosszabb esetben a tiltakozásokat tömeges állampolgárok elleni bűncselekmények, infrastruktúra lerombolása kísérheti. Oroszország szövetségeseivel együtt kihívás elé állítja a civilizált világot. A Nyugatnak egyesülnie kell, hogy elkerülje a civilizációs vereséget és megvédje területi integritását.

Oroszország spontán erőszakot akar kiváltani Nyugat-Európában a közel-keletről érkezők segítségével

Az Izrael és a Hamász közötti konfliktus rohamosan lendületet vesz – az Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) október 11-én bejelentette, hogy a Hezbollahhal együtt készen áll az Izrael elleni hadműveletekre. Ugyanezen a napon Khalid Mashal, a Hamász egyik fő vezetője felszólította a muszlimokat szerte a világon, hogy kezdjék meg a zsidók spontán pogromját október 13-án, pénteken. Ha valami hasonló kezd megtörténni az európai országokban, akkor a Nyugatot soha nem látott számú kihívás és fenyegetés éri, amelyek rendkívül előnyösek Oroszország számára.

Muszlimok milliói élnek nyugat-európai országokban: csak Németországban legalább 2 millió ember él a Közel-Keletről. Az Izrael-ellenes retorika megnövekedése, amelyet az Israel fegyveres erőinek (IDF) Gázai övezetbeli fellépése okozott, nemcsak a Közel-Keleten válthat ki teljes körű háborút, hanem Európát is érintheti. Putyin viszont abban érdekelt, hogy hibrid befolyás segítségével gyengítse a Nyugatot – az orosz titkosszolgálatok nagy tapasztalattal rendelkeznek a spontán erőszakba torkolló tiltakozások szervezésében. A Hamász és Irán retorikája határozottan egyeztetve van az Orosz Föderációval, amelynek vezető tömegtájékoztatási eszközei közvetlenül az európai városokban az elkövetkező napokban elkerülhetetlen nyugtalanságokról írnak.

Az emberiség példátlan kockázatokkal néz szembe, amelyeket Oroszország és szövetségesei teremtettek. A Nyugatnak meg kell szerveződnie, és közösen kell szembenéznie az aktuális kihívásokkal és fenyegetésekkel, hogy megőrizze civilizációs identitását. Oroszország háborút akar indítani a Közel-Keleten a meghatalmazottjait felhasználva, de egy ilyen konfliktus a harmadik világháborúig fajulhat. E tekintetben Európának egységesnek kell lennie, mint még soha: az egység és az önbizalom segít megvédeni demokratikus értékeit.

Részvény: