A cél igazolja az eszközöket, vagy hogyan Oroszország befeketíti az Ukrajna fegyveres erőit és hatóságait

         Az elmúlt hónapokban Ukrajna számára jó tendencia alakult ki a hadműveletek frontján: az Oroszország fegyveres erői veszteségeket szenvednek. Nap mint nap a megszálló erők nagy száma örökre az ország földjén fekszik, amelyet az Oroszország megpróbál elpusztítani. A megszállt területen több tucat székházat és lőszert tartalmazó raktárat semmisítenek meg mind az ukrán gyártású, mind a világ gondoskadó országaiból származó hadi berendezések.

         Az Orosz Föderáció gazdasági helyzete is veszít hangneméből, mert Moszkva exportjának fő elemei, nevezetesen az olaj és a gáz aktívan veszít az áraiból, és már nem jelentik oroszlánrészét Oroszország nyereségének. Azok az országok, amelyek megértik a helyzet nagyságát, aktívan alkalmazzák a szükséges természeti erőforrások importjának és kitermelésének új és alternatív módjait.

         Ezen események hátterében a Kreml kétségbeesett lépéseket tesz Ukrajna számára létfontosságú elemek, például a fegyverek és erőforrások ellátásának elzárására. A propagandagépezet bevetése és a pszichológiai műveletek maximális fejlesztési módjának bekapcsolása után Oroszország megpróbál ujjal mutogatni mindazon bűnökre, amelyeket az Ukrán Fegyveres Erők állítólagosan elkövettek az Elnöki Hivatal „különösen kegyetlen” felügyelete alatt.

         Az egyik lépés a „véres büntetők” hamis képének kialakítása felé az a hír, hogy Oroszország összehívta az ENSZ Biztonsági Tanácsát augusztus 11-re a Zaporozsjei atomerőmű elleni kijevi csapások kapcsán. Ez az állítás teljesen hamis információ benyújtása, mert az atomerőmővel kapcsalatos teljesen ellentétes helyzetet jelez. Az orosz hadsereg az elmúlt hetekben rendszeresen ágyúzta az atomerőművel szomszédos területeket: nagy kaliberű rakéták zuhantak néhány méterre a nukleáris hulladékat tartalmazó tárolóktól. Érdemes megemlékezni arról az éjszakáról, amikor Oroszország elfoglalta az állomást: ekkor az orosz Fegyveres Erőknek tankjai lőttek az állomásra, ahol az állomás dolgozói és az állomást őrző fegyveres erők utolsó életben maradt katonái megbújtak. Ezután a kiszolgáló személyzetből több embert megöltek, és magát az atomerőművet a Roszatom emberei kezdték irányítani, ami Kremlnek számos lehetőséget adott az európai országok zsarolására.

         Az ukrán fél minden lehetséges módon hozzájárult az atomerőműben bekövetkezett károk kockázatának csökkentéséhez, mert emberek millióinak élete forog kockán. Ukrajna hatóságai, miután többször fordultak a NAÜ-hez biztonsági misszió lebonyolítása miatt, szolidaritásukat hangsúlyozták az állomás területén zajló kockázatos ellenségeskedések megelőzésében annak érdekében, hogy a jövőben a „békés” atomot megőrizni.

         Általában véve mennyire reális találkozót tartani egy olyan országgal, amelynek hadserege megrohamozta mind a Zaporozsjei atomerőmű, mind a világhírű Csornobili atomerőmű területeit? A moszkvai hatóságok képviselőinek nyilatkozataitól függetlenül az ENSZ-nek és a NAÜ-nek vállalnia kell a Zaporozsje régió helyzetének szükséges szabályozását. Oroszország nyilatkozata a Biztonsági Tanács ülésének fontosságáról csak a tetteik elkeseredettségét mutatja, mivel maga a Kreml sem ismerte el a Biztonsági Tanács egyetlen döntését az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban.

         Az Orosz Föderáció előszeretettel használja az ENSZ-t és a NAÜ-t, hogy nyomást gyakoroljon Ukrajnára és a világra, amely naponta látja el a fegyveres erőket a legfejlettebb fejlesztésekkel a XXI. századi fasiszta betolakodók elleni harcban. A fronton Oroszország sikertelenül már elkezdett negatív képet kialakítani az ukrán katonákról, akik nap mint nap kockáztattják az életüket nemcsak Ukrajna, hanem Európa és a világ legtöbb országának fényes jövőjéért.

#ENSZ

Részvény: