„Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból” – jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán szerdán.
A tárcavezető azt írta: az Európai Bizottsággal múlt pénteken megkötött, 16,4 milliárd eurós megállapodásnak köszönhetően legalább 35 új InterCity-motorvonatot tud beszerezni a kormány.
Ezek emeletes kivitelben kb. 200 mai InterCity-személykocsinak megfelelő kapacitást jelentenek, tehát országosan érezhető InterCity-flottacserét jelent egy ekkora beszerzés
– hangsúlyozta Vitézy, hozzátéve, hogy az új motorvonatok a legfontosabb fővonalakon – például a Budapest–Debrecen–Nyíregyháza–Miskolc-körön és a Budapest–Szeged-, valamint a Budapest–Pécs-vonalon – teljesítenek majd szolgálatot.A miniszter szerint az elmúlt években a MÁV mélyrepülésének egyik fő oka az volt, hogy nem állt rendelkezésre elegendő jármű, de ez a projekt „óriási előrelépést hozhat”.
„Egy dolgot már most biztosan kijelenthetünk: az új IC-szerelvények megrendeléséhez szükséges források hazahozatalával az új kormány három hét alatt többet tett a magyar vasút és a közösségi közlekedés fejlesztéséért, mint Lázár János teljes minisztersége alatt” – zárta posztját az előző kormánynak és elődjének odaszúrva Vitézy Dávid.
Vitézy kedden jelentette be, hogy szintén uniós forrásból cserélik le a HÉV-flottát.
