<meta property="og:image:width" content="2048"/> <meta property="og:image:height" content="1366"/> <meta property="og:image:type" content="image/webp"/>

Vámháború: Nagy-Britannia nem hajlandó lazítani az élelmiszer-biztonsági előírásokon

Nagy-Britannia nem fogja enyhíteni élelmiszerbiztonsági előírásait az Egyesült Államokba irányuló exportjára kivetett vámok csökkentését célzó megállapodás részeként – jelentette ki Jonathan Reynolds üzleti miniszter vasárnap a Reuters szerint.

Donald Trump amerikai elnök 10 százalékos vámot vetett ki a legtöbb brit termék Egyesült Államokba irányuló behozatalára, és magasabb, 25 százalékos vámot az autók, az acél és az alumínium behozatalára.

Bár a Nagy-Britanniára kivetett vámok az Egyesült Államok által alkalmazott skála alsó határán vannak – ami a két ország közötti nagyjából kiegyensúlyozott kereskedelmi forgalmat tükrözi -, Reynolds elmondta, hogy a nagyobb kereskedelmi akadályokat még mindig „kiábrándítónak” tartja.

A kétoldalú kereskedelmi megállapodás megkötésére tett kísérletek Trump első, 2017-21-es hivatali ideje alatt az akkori brit konzervatív kormány ellenállásába ütköztek az állatjóléti és környezetvédelmi előírások leépítését célzó intézkedések miatt.

Reynolds vasárnap kijelentette, hogy a lazább élelmiszer-szabványok továbbra sem jöhetnek szóba a munkáspárti kormány számára, mivel úgy látja, hogy ezzel megszegné a 2024-es választási kampányban tett ígéreteit.

„Soha nem fogjuk megváltoztatni az SPS (egészségügyi és növény-egészségügyi) élelmiszer-szabványainkat. Ezt teljesen világossá tettük az Egyesült Államok számára” – mondta a Sky Newsnak adott interjúban.

Nagy-Britanniában és az Európai Unióban tilos például a nyers csirke klóros vízzel való fertőtlenítése és a szarvasmarhák növekedési hormonokkal való etetése, ami az USA-ban és Kanadában bevett gyakorlat.

Az amerikai élelmiszeripar egyes elemei ugyanakkor megfeleltek a brit előírásoknak – mondta Reynolds.

A múlt héten Nagy-Britannia kulturális minisztere kizárta az új online biztonsági törvény módosítását is. A jogszabály alapján a nagy, főként amerikai technológiai cégeket globális forgalmuk akár 10%-ára is megbírságolhatják, ha nem moderálják tartalmaikat a brit szabályozó hatóságok tetszése szerint.

Részvény:
,
Megtekintések száma : 60