Tűz ütött ki Európa legnagyobb atomerőművénél az orosz támadás után

  • Hajnalban kigyulladt a Zaporizzsjai atomerőmű – erősítette meg a helyi polgármester. Az orosz haderő tüzet nyitott Európa legnagyobb atomerőművére, szerencsére az üzemnek csak a kiképző épülete kapott lángra.
  • Az épület legalább négy órán át égett, miután az orosz csapatok megakadályozták, hogy a mentőcsapatok az épülethez érjenek.
  • Az ukrán mentőszolgálat megerősítette, hogy a tüzet helyi idő szerint reggel 6 óra 20 perckor eloltották. Az erőműtől délkeletre fekvő Enerhodar városának polgármestere szerint az erőműben folyó harcok is megszűntek.
  • „Oroszországon kívül egyetlen ország sem lőtt még atomerőművekre. Ez az első alkalom az emberiség történelmében” – kommentálta az eseményeket Zelenszkij ukrán elnök.
  • Az ENSZ atomenergia-felügyeleti szerve felszólította az oroszokat, hogy ne vegyenek célba atomerőműveket, és „súlyos veszélyre” figyelmeztetettek, abban esetben, ha a reaktorokat találat éri.
  • Tegnap ismét egy asztalhoz ültek az orosz és ukrán delegáció tagjai, de egyedül a humanitárius folyosók létrehozásában sikerült megegyezniük.
  • Az EU döntött arról, hogy azonnali menedéket kapnak a háború elől menekülők.
  • Mától ingyen utazhatnak a BKK járatain az ukrán menekültek.
  • Ezek voltak az orosz-ukrán háború tegnapi eseményei.
  • https://24.hu/kulfold/2022/03/04/orosz-ukran-haboru-kilencedik-nap-percrol-percre/#ez-tortent-ma-reggel-az-atomeromunel
Részvény: