Tarr Zoltán közölte, folytatódik a kutatás az NKA-pénzek után és felhívást intézett a fideszes képviselőkhöz

A 24.hu hétfőn arról írt, hogy összesen 400 millió forintnyi támogatás jutott a Hankó Balázshoz köthető Nemzeti Kulturális Alap (NKA) pénzeiből a Fidesz-közeli szervezetekhez Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter erre reagálva Facebook-oldalán azt írta, folytatják a szervezethez és az egykori államtitkárhoz kapcsolódó anyagok átvilágítását, egyúttal köszönetet mondott a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) azon munkatársainak, akik ezzel foglalkoznak.

„Megyés bontásban kikértük a vonatkozó dokumentumokat, minden pályázatot és döntést az NKA-hoz kötődően. A sajtóértesülésben szereplő fideszes képviselők hozzák nyilvánosságra, mire költötték a támogatásokat a hozzájuk köthető szervezetek. Az embereknek joguk van tudni, mire ment el az adófizetők pénze” – tette hozzá.

Tarr Zoltán május 12-én, az Országgyűlés művelődési bizottságában tartott meghallgatásán elmondta, teljes körűen átvilágítják az NKA működését, ellenőrzik a döntéseket, a megvalósult projekteket, illetve az elszámolásokat is, és ki fogják vizsgálni Hankó Balázs korábbi kulturális miniszter 17 milliárdos pénzosztását.Néhány nappal később, már miniszterként arra kérte az NKA főigazgatóját, Krucsainé Herter Anikót, hogy állítsák le az összes kifizetést, majd felfüggesztette őt. Május végén pedig a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói éjszakába nyúló kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogutódjának számító Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumnál, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél.

Részvény: