-
A nagy foglalkoztatóknál csökkent az alkalmazottak száma. A legtöbb nagy hazai foglalkoztatónál csökkent az alkalmazottak száma februárról márciusra – derül ki a HR Portál és az Opten céginformációs szolgáltató összeállításából. A két legnagyobb munkaerő-kölcsönzőnél 200-200 fő körül álltak kevesebben alkalmazásban. A magyarországi McDonalds hálózatban viszont nőtt a létszám. A munkaerőpiac változásaira a legérzékenyebbek a munkaerő-kölcsönző cégek. Ha nem… Olvass tovább →
-
Idén várhatóan inflációkövető béremelésben részesül a legtöbb munkavállaló az állami cégeknél. A Napi.hu-nak nyilatkozó szakszervezeti vezetők szerint ha nem kezdődik jelentős bérfelzárkóztatás a következő években, képtelenség lesz fenntartani a szolgáltatások színvonalát, mivel a munkaerő a magasabb kereset miatt a versenyszférában helyezkedik el. Ráadásul a gigaberuházások sem valósulnak meg szakemberek nélkül. Januárban le szeretnék zárni a… Olvass tovább →

