Orbán Viktor újra aktiválta Navracsics Tibort

„A Fidesz elnöke egymás után alapítja a párt megújítását szolgáló szakmai érdekvédelmi és munkacsoportokat” – közölte a Telex megkeresésére Havasi Bertalan, Orbán Viktor sajtófőnöke.

A lap arról érdeklődött Havasinál, hogy kikkel találkozott a volt miniszterelnök Mészáros Lőrinc Andrássy úti villájában, az egykori Kogart-házban, amely előtt lefotózták.A kérdésre Havasi nem válaszolt, ehelyett leírta, hogy a Védvonal Czunyiné Bertalan Judit vezetésével már megalakult.

Most zajlik a biztonságpolitikai műhely felépítése Vidoven Árpád irányításával. Az önkormányzati kabinet újraalapítása, élén Navracsics Tiborral, már megtörtént. Hamarosan létrejön a Fidesz Európa Klubja is, amin Bóka János dolgozik

– tette hozzá a sajtófőnök.

Az Orbán Viktor pártelnök és Kocsis Máté által bejelentett, a Fidesz megújulási folyamatába illeszkedő projekt, a Védvonal alapvetéseiről a volt fideszes képviselő, Czunyiné Bertalan Judit – akit Orbán kért fel a vezetői feladatokra – nemrég azt mondta: nem szabad hagyni, hogy valakinek azért kelljen leszegett fejjel járnia, mert a Fideszre szavazott, ugyanis van mire büszkének lenniük az elmúlt tizenhat évből.Ami Navracsicsot illeti, az Orbán-kormány közigazgatási és területfejlesztési minisztere néhány nappal az áprilisi választás után törölte a közösségi oldalát, de kedden újraindította, és friss bejegyzéssel is jelentkezett, amelyben Lőrincz Viktória vidékfejlesztési miniszternek üzent.

Részvény: