Hazarendeli Magyarország varsói nagykövetet, Íjgyártó Istvánt Orbán Anita külügyminiszter – erről a tiszás politikus számolt be a közösségi médiában hétfőn este. Döntését azzal indokolta, hogy a magyar-lengyel kapcsolat új időszak előtt áll, egy új korszak pedig új megközelítést kíván, így egy más személyt választ majd erre a pozícióra.
Orbán Anita megemlítette, hogy a következő napokban Lengyelországba utazik Magyar Péter miniszterelnökkel, aki korábban megígérte, hogy az első hivatalos útja Varsóba vezet majd.Íjgyártó István varsói nagykövet rutinosnak mondható, 2010 és 2014 között Magyarország oroszországi nagykövete is volt, majd a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális diplomáciáért felelős államtitkára lett, 2018-ban pedig kinevezték Magyarország ukrajnai nagykövetévé. 2023-tól a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója volt, két éve októberben lett varsói nagykövet.
