Mesterséges intelligenciával gyógyíthatják a rákbetegeket Magyarországon

Átadták a Patológiai Innovációs Inkubátor Kft. központját, így megindulhat egy mesterséges intelligenciával működő orvosi segédeszköz fejlesztése a daganatos betegségek gyógyítására.

A Patológiai Innovációs Inkubátor központ átadásával az első projektet is elkezdik megvalósítani, amelynek keretében mesterséges intelligencia alapú orvosi berendezést fejlesztenek a daganatos betegségek, elváltozások gyorsabb és precízebb diagnosztizálása érdekében.

„A kormány továbbra is minden támogatást meg fog adni a beruházásokhoz az egészségügyi innováció területén” – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A brit-japán tulajdonosi háttérrel rendelkező cég másfél milliárd forintos beruházásához az állam 190 millió forint támogatást nyújtott, így segítve húsz új kutatás-fejlesztési munkahely létrejöttét.

Nagy dolog, ami itt Józsefvárosban, a Práter utcában történik, amelynek nyomán még jobb körülmények jönnek létre, és még jobb eredményeket várunk az egészségügyi kutatások és fejlesztések terén
– fogalmazott a tárcavezető.

Világszerte ez a második halálozási ok
A rák a második vezető halálozási ok világszerte, s Magyarországon is 364 ilyen haláleset jut százezer emberre mind a mai napig.

A miniszter szerint frusztráló, hogy bár bizonyos halálos betegségek hosszú évtizedek óta jelen vannak és ismertek, mégsem sikerült máig tökéletes ellenszereket kifejleszteni.

„A kutatás, az innováció, a fejlesztések futnak versenyt a továbbra is halálos betegségekkel, és itt a győzelmet nem éremben, hanem megmentett emberéletekben mérik” – mondta a külügyminiszter.

Magyar innovációt választottak a brit befektetők
A japán tulajdonosi háttérrel rendelkező brit befektetők a digitális mikroszkópok fejlesztésében élenjáró, magyar 3DHISTECH Kft.-t választották partnernek.

Talán kevesen tudják, de Kínában az első covidos eset biopsziás patológiai diagnózisát a digitalizáció területén éppen a 3DHISTECH eszközeivel tudták elvégezni Sencsenben, Kínában
– mondta, kiemelve, hogy a kormány korábban is biztosított támogatást a cég fejlesztéseihez.

Tíz évvel ezelőtt a bruttó hazai termék (GDP) kevesebb mint egy százaléka ment kutatás-fejlesztésre, míg mára ez az arány 1,6 százalékra nőtt. „A bővülés abban is testet ölt, hogy több mint 90 ezer ember dolgozik ma valamilyen kutatóhelyen hazánkban” – tette hozzá Szijjártó Péter.

Forrás:https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/mesterseges-intelligencia-orvostudomany-daganat-egeszseg-gyogyitas.769060.html

Részvény: