Megjelent az új minisztériumok közigazgatási államtitkárainak névsora a Magyar Közlönyben hétfő este. A köztársasági elnök a miniszterelnök javaslatára
- Bokor Adrienn Juditot a Szociális és Családügyi Minisztérium,
- Gál Éva Erikát a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium,
- Gárdos-Orosz Fruzsina Kingát az Igazságügyi Minisztérium,
- Ilku Líviát az Egészségügyi Minisztérium,
- Kereszty Gabriella Katalint a Külügyminisztérium,
- Kiss Zsuzsannát a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium,
- Nagy Gábort az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium,
- Pettkó-Szandtner Juditot a Pénzügyminisztérium,
- Retteghy András Tibort a Belügyminisztérium,
- Rozinka Zsolt Illést az Élő Környezetért Felelős Minisztérium,
- Sántha Györgyöt a Tudományos és Technológiai Minisztérium,
- Sirály Katalint a Közlekedési és Beruházási Minisztérium,
- Tóth Attilát a Honvédelmi Minisztérium és
- Zimmer Mátyást a Gazdasági és Energetikai Minisztérium
közigazgatási államtitkárává nevezte ki május 19-i, azaz keddi hatállyal.
Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium közigazgatási államtitkárát egyelőre nem jelentették be.
Az Orbán-kormányéit pénteken mentették fel. Ahogy írtuk, a közigazgatási államtitkárok elvileg politikamentes hivatalnokok, ők irányítják a minisztériumok hivatali szervezetét. Vagyis a változatlan névvel tovább működő tárcáknál – a Belügyminisztériumnál és a Honvédelmi Minisztériumnál – meg is maradhattak volna tisztségükben, de Magyar Péter miniszterelnök másképp döntött.
Utódot akkor csak a Miniszterelnöki Kormányirodába neveztek ki Ducsay Zsuzsanna ügyvéd személyében. A mostani közlönyben Ducsay kinevezését külön határozatban módosították, az immár a teljes Miniszterelnökségre vonatkozik, ő annak szintén keddtől közigazgatási államtitkára.
