Magyar rendszámú busz karambolozott egy autóval Csehországban

Tizenhárom ember sérült meg, amikor összeütközött egy magyar rendszámú busz és egy személyautó Borsov nad Vltavou közelében, a Ceské Budejovice-i régióban, Dél-Csehországban – írja egy helyi lap.

A cseh rendőrség képeket is közölt a balesetről, amelyet a heves viharok miatti csúszós utak okozhattak. A fotókon látható, hogy a busz szélvédője fölé EGER felirat van festve.A mentők tizenhárom sérültet láttak el a helyszínen, mindannyian eszméletüknél voltak. Az egyik nő súlyos többszörös sérüléseket szenvedett, egy férfi pedig közepes súlyú mellkasi sérüléseket – írják a helyi mentőszolgálat szóvivőjére hivatkozva.

Az Indes helyszínen tartózkodó riportere szerint körülbelül harminc ember utazott a buszon, közülük nyolc megsérült. A személygépkocsiban négyen utaztak, mindannyian megsérültek. A járművezetők a helyszíni teszt alapján nem fogyasztottak alkoholt.

Az előzetes vizsgálatok szerint úgy tűnik, hogy az autó vezetője megcsúszott a nedves úton, és frontálisan nekiütközött a busznak.

Vasárnap viharok vonultak át Csehországon, a meteorológusok esőre, jégesőre és akár 90 kilométer/órás szélre figyelmeztettek. A baleset erős esőzés közben történt a II/143-as úton. Délután 3 óráig a dél-csehországi tűzoltóknak 15 helyszínre kellett kimenniük a viharok következményeinek elhárítására, főként kidőlt fák és ágak eltávolítására, egyes helyeken pedig pincékből kellett kiszivattyúzniuk a vizet.

Részvény: