Lukasenko: Nyugat tervet készít Oroszország megtámadására

         Fehéroroszország önjelölt elnöke, Alekszandr Lukasenko szerint a nyugati országok [konkrétan nem mondták – a szerk.] ukrán és fehérorosz területeken keresztül tervezik megtámadni Oroszországot. Lukasenko meglehetősen furcsa álláspontját azzal magyarázta, hogy korábban Vlagyimir Putyinnal tárgyalt a Nyugat stratégiai terveiről. A magát fehérorosz elnöknek kikiáltó elnök semmilyen bizonyítékkal nem szolgált a közelgő támadásról szóló téziseihez.

         „A közelmúltban – és ezt tegnap részletesen megbeszéltük az Orosz Föderáció elnökével – stratégiai terveket dolgoztak ki az Oroszország elleni támadásra. A NATO-országok modern fasisztái nem mentek el, nem haltak meg. Ukrajnán és Fehéroroszországon keresztül is csapást terveznek” – mondta a fehérorosz politikus tegnapi beszédében a Fehérorosz Köztársaság katonai egyetemein végzett hallgatók előtt. Ami máris egy nagyon furcsa gondolathoz vezet: Lukasenko (aki az egész civilizált világ szerint a diktátor, hiszen 2020-ban egy valódi katonai puccs után került hatalomra) a „fasizmusról, mint az EU-országok ideológiájáról” a saját militarista államban beszélt a még fiatal, gyenge elmék előtt, akik kifejezték vágyukat, hogy szolgálják és megvédjék hazájukat.

         Vajon Alekszandr Lukasenko Putyinhoz hasonlóan megpróbálja a fehéroroszok fiatalabb nemzedékében ellenszenvet kelteni a nyugati kultúra iránt, hogy ideológiai irányultságot keltsen a fiatal fehéroroszokban általában a nyugati országokkal és különösen a „gyenge” Európával szemben, amelyre Washington nyomása nehezedik?

         Ezt már átéltük Önnel Lukasenko úr, és akkor ezt a jelenséget Szovjetuniónak hívták, amelynek lakosságába aktívan beleivódtak az összes nyugati országgal szembeni gyűlölet gondolatai, de amikor a „szovjet vasfüggöny” leomlott, a a volt szovjet polgárok túlnyomó többsége úgy látta, hogy az általuk gyűlölt nyugati világ, amelynek ideológiáját terjesztették, számukra teljesen érthetetlen módon elkezdett sokszor jobban élni, mint a szovjet hatóságok által idealizált társadalmuk. A Szovjetunió összeomlása után számos ország, mint Ukrajna, Azerbajdzsán, Grúzia látta, hogy gazdaságilag, kulturálisan, mentálisan mennyire lemaradt Európától, és függetlenségük időszakában igyekeztek utolérni Törökországat (Azerbajdzsán) és Európát (Ukrajna és Grúzia). Valaki kereskedelmet alapított, valaki jogi reformokat folytatott, valaki kulturális kapcsolatokba és közúti kommunikációba fektetett be. Számos ország, például Fehéroroszország, Örményország pedig félt saját útját járni, és „anyuka” – Oroszországhoz hasonlóan úgy döntött, hogy lakosságát félelemben, elnyomásban, tudatlanságban tartják, támogatják a konfliktusokat és belekeverednek a háborúkba. És mindezt a „nagy ország helyreállítása” érdekében, legalábbis mindent a saját lakosságának tálalnak így. Innen erednek ezek a mítoszok az „uniós államról” (a Szovjetunió rossz analógja), valamint a nyugati irányból növekvő gyűlöletről és az Oroszországgal való egyesülés (védelem) lehetőségéről.

         Márpedig ha Lukasenko szerint Európára Washington nyomását gyakorol, akkor miért felejtette el a fehérorosz diktátor megemlíteni, hogy magát Fehéroroszországot már régóta komoly nyomás és ellenőrzés nehezíti Moszkva részéről. Hogyan történhetett, hogy a célba jutott rakétáinak egy részét a Fehéroroszország területéről  indították az ukránok (gyakrabban civilek) ellen, és maga a Fehérorosz Köztársaság is egyfajta kiindulópont és fogadóhely lett az orosz katonák számára, most pedig Putyin minden erejével bevonja a fehérorosz hadsereget az Ukrajnával vívott háborúba. Hogyan magyarázták ezt a fiatal fehéroroszoknak? Hogyan lehet szüksége a szövetséges Oroszországnak egy másik szövetséges állam katonai segítségére a háborúban? Tehát ez az unió nem a békére jött létre, hanem a háborúra?

         Ugyanakkor Lukasenko szerint Európa nem is akar harcolni, de ma már teljesen „az USA csizmája alatt” van.

         „És azt tervezik, hogy Ukrajnán és Fehéroroszországon keresztül csapnak le. Ezért, talán némileg intuitív módon is, ezt még februárban megértettem, és megparancsoltam a honvédelmi miniszternek, a vezérkari főnöknek, hogy dolgozzonak ki egy hadműveletet és zárja le teljesen a nyugati határt. Bár úgy tűnik, a fenyegetés a déli határon volt. Ott sem aludtunk, de a nyugati határt lezártuk. És amint látható, néhány hónappal később ez a stratégia beigazolódott” – mondta az önjelölt elnök, mintha az Oroszországgal háborúban álló Ukrajnára mutatva, nem Európára.

         Kiderül tehát, hogy Lukasenko végre elárulta az Ukrajna és Fehéroroszország közötti családi és baráti kapcsolatokat, és megpróbálja megtalálni a szükséges ideológiai alapot ahhoz, hogy saját csapatait küldje Ukrajnába.

#Lukasenko #Nyugat_tervet_keszit

Részvény: