Mintegy 500 négyzetméteren égtek vasúti talpfák Budapest IV. kerületében. A lángokat csak az esti órákban sikerült megfékezni, az eset tisztázására tűzvizsgálati hatósági eljárás indult. A katasztrófavédelem most egy látványos videót tett közzé arról, hogyan küzdöttek meg a lángokkal.
Látványos videót tett közzé az Országos Katasztrófavédelem a tegnapi talpfatűzről a Facebook-oldalán. Mint írják, a lángok mintegy ötszáz négyzetméteren égtek, amikor a fővárosi hivatásos tűzoltók mellett még négy másik önkéntes csapat is a helyszínre érkezett. A tűz terjedését délután négy óra körül megakadályozták, az oltás viszont még az esti órákban is tartott.
Egyelőre vizsgálják, hogy mi okozta az újpesti trafóállomás és a vasúti sínek között felhalmozott talpfák kigyulladását.
Mint arról beszámoltunk, tűz ütött ki Budapest IV. kerületében, a Balzsam utca és az Újpalotai út közelében, az Angyalföld vasútállomástól nem messze. A mintegy ötszáz négyzetmétert érintő tüzet a fővárosi hivatásos és az újpesti, valamint fóti önkéntes tűzoltók, továbbá a FOKA Folyami Katasztrófavédelmi Önkéntes Tűzoltó Egyesület tagjai a fővárosi katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett fékezték meg az esti órákban. Munkájukat több vízszállító jármű is segítette. A tűz eddig tisztázatlan okból a Balzsam utca és az Újpalotai út közelében, a sínek mellett keletkezett.
