Kivannak a magyarok a Madame Tussaud áraira, Orbán és Karácsony is előkerült

Több világváros után május 25-én Budapesten, a Palazzo Dorottyában is megnyílt a Madame Tussauds-kiállítás 51 élethű magyar és külföldi viaszfigurával. A belépő ára sokaknak nem tetszik, a közösségi médiában a külföldi, hasonló tematikájú kiállításokkal vetették össze az árakat a kommentelők, hogy itthon ez is drágább. Ez félig meddig igaz is, Budapest ugyanakkor számos olyan nagyvolumenű attrakciót is felvonultat állandó, vagy időszakos jelleggel, ami kedvezőbb áron érhető el, mint ha más világvárosban tekintenénk meg.

Sorra jelentek meg a médiában az arról szóló cikkek, hogy brutálisan drága a belépő a május 25-én, a budapesti Palazzo Dorottyában megnyílt Madame Tussauds-kiállításra. „Horror árak, mélyen zsebbbe kell nyúlni” – olvashattuk a szalagcímeket, a közösségi médiában pedig minden keveredett mindennel. A belvárosi viaszmúzeum jegyárait firtató posztoknál Karácsony Gergely főpolgármestertől kezdve Orbán Viktor miniszterelnökön át a száraztészta áráig vették át a jellemzően angol nyelven kommentelő, de magyar felhasználók, hogy „miért tart itt az ország”.

Indulatok a Facebookon
A kommentelők között sok volt a külföldi is, akik egyetértettek honfitársainkkal abban, hogy ez még a „turistákra szabva is elég húzós”. „Bécsben 8-9000 forint a belépő és vagy 80 bábut lehet megnézni” – írta egyikük, majd egy másik, már külföldi kommentelő tette hozzá: a budapesti panoptikum egyértelműen drágább mint más európai városokban. „Pedig régen Budapesten egész elérhető áron volt a kultúra” – fejtegeti egy olvasó a Hosszú Katinka olimpiai bajnokunk viaszmása alatt írt hozzászólásában.

Hogy tisztán lássunk:

Amszerdamban – az euro/forint árfolyamtól függően – nagyjából 9 ezer forint az egynapos belépő a Dam téren, az Amszterdami Királyi Palota közelében található múzeumban,
Berlinben 11 ezer forint
Londonban 15 ezer forint
Prágában 5 ezer forint
Budapesten pedig 12 490 forint egy online, „standard” jegy, a helyszínen ezért már többet kell fizetni, ha pedig egy család szeretne elmenni a kiállításra, akkor két felnőtt és egy gyermek esetén 29 490 forintot kell leszurkolni. Ennél egyértelműen olcsóbbak azok a programok, amiket a Napi.hu gyermeknapra ajánl, olvassa el gyorsan >>> Ha 4 barát összeáll és úgy nézné meg a Palvin Barbaráról, vagy Hosszú Katinka olimpiai bajnokunkról mintázott viaszbúbut, akkor beviheti 10 ezerer alá a jegyárat online, így a kommentelők berlini példája már nem áll meg, ráadásul a Tripadvisoron valami elképesztően lehúzzák a helyet, többek között azért, mert unalmas, „a szokásos felhozatallal.”

A magyar London Eye

Ha már nemzetközi attrakciók összehasonlítása, 2013 óta az Erzsébet téren áll Magyarország legmagasabb óriáskereke. Kétségtelenül komoly látványosság, a jegy 12 év felett 3900 forintba kerül és 3 körre szól, ami nagyjából 10 percet jelent. Ha ez nem lenne elég, akkor kérhetünk elsőbbségi jegyet is, amihez már pezsgő is jár, igaz, 6600 forintért. 70 méterrel magasabb és 2000-ben nyitotta meg kapuit a London Eye, előre megváltva 34 fonttól, nagyjából 15 ezer forintól elérhetők a jegyek a temze parti „szemre.” Érdesség, hogy az a The Tussauds Group üzemelteti, amely ma a Merlin Entertainments része, ami a világ egyik legnagyobb szolgáltatója, évente 67 millió látogatót vonz olyan attrakcióival, mint a Legoland, a London Eye, a Sea Life és a Madame Tussauds-panoptikum.
A budapesti a világ 24. Madame Tussauds-produkciója és 51 élethű figurát és a hozzájuk tartozó installációkat hozza el az embereknek. Az attrakcióban 17 magyar vonatkozású híreséggel találkozhatnak a látogatók, ezek kizárólag a budapesti produkció számára készültek a Madame Tussauds London melletti műhelyében. A tervezési szakaszban megkérdezték a közönséget, hogy kikre lenne kíváncsi, végül Hosszú Katinka, Palvin Barbara, Puskás Ferenc és Zámbó Jimmy is a kiállítás része lett, már ami a hasonmásukat illeti.

Hogy egy ilyen attrakció megér-e ennyi pénzt, azt a látogatószám egyértelműen megmutatja majd a későbbiekben. Várjuk meg a végét.

Addig is tekintsünk ki a mainstream mögül, és emlékezzünk arra, hogy Budapesten az elmúlt három esztendőben itt volt a Szépművészeti múzeumban Cezanne, Matisse, vagy El Greco, ekkora nagyságokat pedig sokszor kedvezőbb, vagy legalábbis hasonló áron lehet megtekinteni a fővárosban, mint a külföldi múzeumokban.

A Szépművészetiben 4800 forintba kerül a Csontváry 170 kiállítás, míg Berlinben 12 euróért, nagyjából 4500 forintért nézhetjük meg Picassot.
Erősen ajánlott továbbá a Budapestre hozott Salvador Dalí kiállítás is a Király utcában, a lenyűgöző tárlaton e sorok szerzője is „bepillantást nyerhetett egy lángelme képzeletébe”, 5000 forintért, előre foglalva.

Forrás:https://www.napi.hu/gazdasag/madame-tussaud-budapest-jegyarak-turizmus.771858.html

Részvény: