Rövid és velős MTI közleményben reagált a Fidesz arra, hogy Sulyok Tamás vasárnap este bejelentette, nem mond le az államfői posztról, annak ellenére, hogy Magyar Péter miniszterelnök erre többször is felszólította.
A Fidesz-közlemény azzal indít, hogy kiállnak „a Magyar Péter által alkotmányellenesen támadott államfő mellett”. Hozzáteszik:
Magyar Péter tovább masírozik a diktatúra és a törvénytelen ultimátumok útján. A magyar alkotmányos rendben nem a magyarpéteri önkény szabja meg a közjogi tisztségviselők hivatali idejét. Ennélfogva semmiféle határidő nincs, és nem így nem is járhat le. A miniszterelnök hétfő reggelre tervezett látogatása Sulyok Tamás hivatalában újabb nyílt zsarolás.
Magyar Péter ennek ellenére hétfő reggel személyesen tervez ellátogatni a lemondásra felszólított Köztársasági elnökhöz.
Sulyok vasárnap egy rövid videóban jelentette be, hogy nem mond le. Hozzátette: a hatályos alkotmányos rend szerint „a köztársasági elnöknek hatáskörei gyakorlása során együtt kell működnie a mindenkori kormánnyal, a kormánynak pedig ugyanebben a szellemben együtt kell működnie az előző parlament által megválasztott köztársasági elnökkel”.Magyar Péter először Sulyok videója alatt egy kommentben reagált, ahol azt írta: Eddig tartott, míg az orbáni maffia összeütött egy hatásvadász, hazug videót?” Pár perccel később egy posztban a miniszterelnök azt üzente a köztársasági elnöknek, hogy:
Sulyok Tamás soha nem állt ki sem az elesettekért, sem a megtámadottak mellett, sem a jogállam védelmében. Gyereknapon is csak a havi 6,3 milliós fizetését védi. Bocsánatkérés helyett
