Elküldik a Külügyminisztériumtól Szijjártó Péter közvetlen munkatársait

A kormányváltás utáni átvilágítást követően 45 kormánytisztviselővel bontják fel a munkaszerződést a külügy intézményi átalakítása keretében – jelentette be kedden megosztott videóüzenetében Velkey György László, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára. Azt mondta, az érintettek munkaviszonyát közös megegyezéssel szüntetnék meg.Velkey hangsúlyozta, hogy a tárca több mint ezer fős állományából Szijjártó Péter volt külgazdasági és külügyminiszter néhány tucat közvetlen munkatársáról van szó, akik a kormányváltás előtt közvetlenül részt vettek a minisztérium politikai vezetésében, így abban a folyamatban is, „amely során Magyarország elveszítette hitelességét, elveszítette szövetségesei bizalmát, az Európai Unió peremére sodródott, hiteltelenné vált legfontosabb partnereinek szemében”.

Ez nem tisztogatás, hanem korrekt, emberi bánásmód, és kiállás azok mellett, akik napi szintű elszenvedői voltak – akár félreállított diplomataként, akár állampolgárként – mindannak, ami az elmúlt években a minisztériumban történt

– mondta az államtitkár, aki arra is kitért, hogy minden érintett munkavállalót személyesen tájékoztattak a döntésről, azt meg is indokolva, amit 38-an már el is fogadtak.Velkey György László kijelentette: egyetlen céljuk az új, hiteles és megbízható magyar diplomácia felépítése, ami valóban a magyar emberek érdekét szolgálja.

Részvény: