Megkezdődött a Fehéroroszroszág és Oroszország közreműködésével megvalósuló Zapad 2025 nemzetközi hadgyakorlat – írta az Ukrainszka Pravda.
Szeptember 12-én kezdődött a Zapad 2025 elnevezésű stratégiai hadgyakorlat, amelyen fehérorosz és orosz erők gyakorolják a „lehetséges agresszió elhárítását” és „fejlesztik a koordinációt.”
A hadgyakorlat szeptember 16-ig tart.
A hadgyakorlat fő céljai között szerepel az irányítószervek közötti koordináció javítása, a katonák gyakorlati kiképzése, valamint a közös fellépés gyakorlása egy ellenséges támadás elhárítására.
A Zapad 2025 egy tervezett esemény, amelyet mindkét országban előkészítő manőverek sorozata előzött meg. A gyakorlatokat fehérorosz területen, az ország belsejében vagy keleti régióiban található kiképzőközpontokban tartják.
Az eseményt a NATO magas készültségben szemléli, Lengyelország az összes határátkelőt lezárta.
