Egyelőre nem lesz drágább taxival utazni Budapesten, miután a Fővárosi Közgyűlés pénteken nem támogatta a városvezetés 27 százalékos emelésre vonatkozó javaslatát.
A taxirendelet módosítását 5 igen és 3 nem szavazattal, 19 tartózkodás mellett nem támogatták a képviselők.
A testület ugyanakkor Szepesfalvy Annának, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetőjének módosító javaslatát támogatva felkérte Karácsony Gergely főpolgármestert, hogy amint kivezetik a védett üzemanyagárat és az üzemanyag ára meghaladja a védett ár szintjét, hívja össze a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülését a taxitarifadíj újratárgyalása érdekében.
A Karácsony Gergely főpolgármester által jegyzett előterjesztésben a taxis tarifák 27 százalékos emelését javasolták június 30-tól.
A javaslatban olvasható indoklás szerint a taxis érdekképviseleti szervezetek és a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a személytaxi-szolgáltatás hatósági árának emelésére tett javaslatot, a megváltozott gazdasági körülményekre hivatkozva.
A közgyűlés az ülésén elfogadta a főváros tavalyi évről készített zárszámadását, valamint a Budapesti Rendőr-főkapitányság múlt évi beszámolóját. Ez utóbbit a testület 26 igen szavazattal fogadta el Barabás Richárd, a Párbeszéd-Zöldek fővárosi frakcióvezetője tartózkodása mellett.
A képviselők döntöttek arról is, hogy ne lépjen hatályba a fővárosi időskorúak iránti társadalmi megbecsülés kifejezése érdekében a múlt év végén meghozott rendelet, mivel ennek nincsenek meg a pénzügyi feltételei.
A rendelet szerint nagyságrendileg 330-360 ezer időskorú fővárosi lenne jogosult fővárosi települési támogatásra. A jogosultak évente ötször díjmentesen léphetnének be gyógyfürdőbe és mehetnének el a Budapest Film mozijaiba, továbbá évente egyszer – akár három kiskorú gyermekkel – a főváros állatkertbe.
Azt írták azonban, hogy jelenleg nem állnak rendelkezésre az ehhez szükséges pénzügyi feltételek a fővárosi költségvetésben, a többletköltségek fedezete nem biztosított, ezért a rendelet alkalmazása a jelenlegi pénzügyi helyzetben nem megvalósítható.
