Csúcsmodern robotfegyverekkel rukkolt elő Ukrajna: ezek megváltoztathatják a jövő hadviselését

Az ukrán hadiipar jelentős előrelépést tett a távvezérelt fegyverrendszerek terén. Két hazai gyártó fejlesztését, a Frontline gránátvető tornyát és a Tencore NRK TerMIT földi platformját sikeresen integrálták egy egységes harcrendszerbe – írja az Army Recognition.

Az új rendszer lehetővé teszi az Ukrán Fegyveres Erők számára, hogy az Mk-19 gránátvetőt távolról üzemeltessék, csökkentve ezzel a kezelőkre háruló kockázatokat. A lánctalpas alvázzal felszerelt TerMIT platform 20 kilométeres hatótávolsággal rendelkezik, és stabil kommunikációt biztosít még kihívást jelentő körülmények között is. A „Burya” névre keresztelt torony az ígéretek szerint jóval hatékonyabb beállításokat tesz lehetővé, és másodperceken belül képes célpontot váltani. A rendszer távvezérlése vezérlőpanellel vagy laptoppal történik.

A lövés végrehajtásához a kezelő egyszerűen rámutat egy helyre a térképen, vagy beírja a koordinátákat.

A rendszer automatikus stabilizációval rendelkezik, amely lehetővé teszi a pontos tüzelést mozgás közben, akár 1800 méteres távolságból. A tesztelő katonai egység visszajelzései szerint

a torony automatikus célzása nagyon pontosan működik, néha még az emberi kezelőnél is jobb.

A 47 kilogramm súlyú „Burya” lövegtorony kézzel, állványon telepíthető, vagy logisztikai platform segítségével szállítható. A rendszer 50-100 méteres távolságból távvezérelhető, a célzási lehetőségek drónokon vagy a Kropyva célzási rendszeren alapulnak. A TerMIT platform teherbírása 300 kilogramm, és különböző feladatokat képes ellátni, beleértve a logisztikai, evakuálási és támadó műveleteket. Az új harci platform jelenleg az előrendelési fázisban van, és készen áll a sorozatgyártásra, hamarosan szerte a világon megjelenhet a harctereken.

Részvény: