Megköszönte Orbán Anita a Kárpátalja elleni orosz dróntámadásra adott reakcióját az ukrán külügyminiszter – Andrij Szibiha a közösségi médiában adott hálát új magyar kollégájának az orosz agresszió gyors és egyértelmű elítéléséért.
Orbán Anita, köszönöm a gyors és tiszta válaszodat az orosz támadásokra. Ma újabb jelentős támadással kell szembenéznünk. Ennek a terrornak csak a közös fellépés útján vethetünk véget, hogy biztosítsuk egész Európa biztonságát. Minden lehetőséget meg fogunk ragadni, hogy elérjük a tartós békét.
– írta bejegyzésében Szibiha.Oroszország szerdán 800 drónnal indított támadást Ukrajna ellen, a drónok egy része Kárpátalján csapódott be. Találat érte többek között az ungvári ipari parkot is.
Az orosz támadás napirendre került Magyar Péter kormányának első kormányülésén is, amelyet szerdán Ópusztaszeren tartottak. „Magyarország kormánya mélységesen elítéli a Kárpátalja elleni orosz támadást” – közölte a kormányülés közben tartott sajtótájékoztatóján Magyar, aki egyúttal azt is bejelentette, hogy Orbán Anita csütörtök délelőttre berendelte az orosz nagykövetet a támadás miatt. Orbán már korábban közölte, hogy mélységesen elítéli a támadást.
