Az eredetileg tervezett formájában elvetette a kormány a magánorvosok állami ellátásba kényszerítését

Végleges döntés még nincs – mondta Gulyás Gergely.

Egy, a kormány honlapján közzétett belügyminisztériumi rendelettervezetből derült ki tavaly év végén, hogy visszakényszerítenék a magánellátásban dolgozó orvosokat az állami egészségügybe. A terv az volt, hogy a továbbképzésre kötelezett orvosok és egészségügyi felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkezők csak akkor kapják meg a gyakorlati továbbképzésük teljesítésének igazolását, ha havonta 20 órát eltöltenek valamelyik közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatónál. A 20 órát kiválthatják havi 10 óra ügyelettel is.

A tervezet hatalmas tiltakozást váltott ki az érintettek között, és már a HVG360-nak már a Belügyminisztérium is elismerte, hogy jelen formájában nem megvalósítható. A tárca akkor azt írta, hogy csak a szakellátásban végzett általános orvosi diplomához kötött tevékenységek tekintetében vezetnének be gyakorlati képzési kötelezettséget.

Ezt erősítette meg Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón, amikor elismerte: abban a formában, ahogy a rendelettervezet nyilvánosságra került, biztos nem fog megvalósulni a terv.

Végleges döntés egyelőre nincs, ezt át kell gondolni”

– mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszer.

Kiderült az is, hogy az Európai Bizottság által kötelezően előírt társadalmi egyeztetés eredménye miatt döntöttek így, mert a magánszektorban dolgozó orvosok nagy része és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége is tiltakozott a rendelet ellen.

Forrás:https://hvg.hu/itthon/20230112_Jelenlegi_formaban_elvetette_a_kormany_a_maganorvosok_allami_ellatasba_kenyszeriteset

Részvény: