A nagyarányú átoltottság ellenére számos tüntetés volt az országban az oltási kötelezettség miatt.
Ausztrália csaknem kétévi járványügyi zárlat után hétfőn megnyitja határait a külföldi turisták előtt.
A határnyitás a legegyértelműbb jele annak, hogy a kormány átváltott a korábbi nagyon szigorú járványügyi intézkedésekről arra a szemléletmódra, miszerint együtt kell élni a vírussal, és a megoldás a halálesetek, súlyos megbetegedések elkerülésére a lakosság minél nagyobb arányú beoltása – írta a Reuters hírügynökség.
A járvány kezdete óta 2,7 millió megfertőződés történt az országban, de ennek zöme azóta, hogy november végén Ausztráliában is megjelent az omikron vírusvariáns. A 94 százalékos átoltottság miatt a halálesetek száma ötezer alatt maradt, ami töredéke annak, ami sok más fejlett országban történt lakosságarányosan.
A nagyarányú átoltottság ellenére számos tüntetés volt az országban az oltási kötelezettség miatt.
https://168.hu/kulfold/ausztralia-hetfon-megnyitja-hatarait-a-kulfoldi-turistak-elott-226992
