Abszolút luxus: Magyar Péter a Magyar Nemzeti Bank aranyozott mosdójában tartott tárlatvezetést

Hétfőn egyeztetést tartott Magyar Péter és a Magyar Nemzeti Bank jelenlegi elnöke, Varga Mihály, és a megbeszélésen szóba került a jegybank korábbi vezetésének tevékenysége miatt indult büntetőeljárás is.

Ez nem volt a hivatalos program része, de a magyar miniszterelnök az MNB 105 milliárdért felújított székházának egyik mosdójába is benyitott, hogy videóban tudja bemutatni az aranyszínű tárgyakkal felszerelt mellékhelyiséget.„Sokat beszéltünk a kampányban a mosdókról, aranyszínű vécékefe-tartókról, szappantartokról, és arról, hány millió forint közpénz ment el. Megmutatok nektek egyet személyesen is, csak hogy nézzétek meg, hogy Matolcsy György egykori MNB-elnök jegybankjában mire ment el a pénzt különböző haveri cégeken keresztül” – kezdte a tárlatvezetést Magyar Péter, aki szerint az épület egyébként csodálatos, csak kérdés, valóban 105 milliárd forintba kerültek-e a felújítási munkálatok.Magyar Péter arról is beszélt, hogy Varga Mihály tájékoztatása szerint nemcsak büntető-, hanem polgári peres eljárás is folyamatban van, és feltűnő értékaránytalanság miatt követelnek vissza a kivitelezőtől pénzt. „Nyilván a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalnak lesz egy pár szava ehhez ” – tette hozzá a miniszterelnök mielőtt beszállt volna az aranyliftbe, ami szerinte a A nagy Gatsby világát idézi.

Korábbi hírek szerint csak az elnöki mosdó átalakítása 30 millió forintba került, és a természetesen ebbe a helyiségbe is került azon hetvenkét aranyozott vécékeféből, amit darabonként 52 ezer forintért szereztek be.

Részvény: