A NATO már a legrosszabbra készül: terveket raknak össze az Oroszországgal való háborúra

A NATO új stratégiát dolgoz ki a sebesült katonák evakuálására egy esetleges, Oroszországgal való háború esetére. Alexander Sollfrank altábornagy, a NATO logisztikai parancsnokságának vezetője a Reutersnek adott interjújában részletezte az új terveket.

A tervek szerint a szövetség nagyszámú sebesült katona frontvonalakról történő elszállítását koordinálná, akár kórházi vonatok segítségével.

Ez jelentősen eltér a korábbi afganisztáni és iraki tapasztalatoktól, ahol főként légi evakuálást alkalmaztak.

Sollfrank szerint egy Oroszországgal való konfliktusban a nyugati hadseregeknek nagyobb háborús zónával, több sebesülttel és a légi fölény átmeneti hiányával kellene számolniuk.

A kihívás az lesz, hogy gyorsan biztosítsuk a magas színvonalú ellátást a legrosszabb esetben nagyszámú sebesült számára”

– nyilatkozta a tábornok.

A tervek között szerepel egy „katonai orvosi Schengen övezet” létrehozása is, amely lehetővé tenné az érzékeny gyógyszerek, például erős fájdalomcsillapítók szabad mozgását a határok között.

Az új stratégia része a NATO átfogó törekvésének, amely Oroszország 2022-es ukrajnai inváziója után indult, és célja az elrettentő és védelmi képességek megerősítése.

A német hadsereg becslése szerint Oroszország már 2029-ben képes lehet egy NATO-ország megtámadására.

Sollfrank vezeti a NATO Mögöttes Támogató és Felkészítő Parancsnokságot (JSEC), amely a csapatok és felszerelések gyors mozgatását koordinálja Európában.

Részvény: