48 iskola semmisült meg Harkivban

Máig 48 városi iskola semmisült meg

– mondta televíziós beszédében Ihor Terehov, Ukrajna második legnagyobb lélekszámú városának polgármestere.

A többségében oroszok lakta Harkivot hetek óta könyörtelenül Bombázzák. Az ENSZ jelentése szerint 34-en vesztették életüket és 285-en sebesültek meg március 3-áig.

Harkiv régióban a mai napon találat ért egy pszichiátriai intézetet Izyum város közelében.

Oleh Szinegubov, Harkiv kormányzója elmondta, hogy 330 ember tartózkodott a kórházban a támadás idején – köztük olyanok, akik kerekesszékben ültek vagy nem tudtak mozogni – , 73 embert sikerült evakuálni. A sérültek és az áldozatok száma egyelőre nem ismert.

„Ez háborús bűntett a civilek ellen, népirtás az ukrán nemzet ellen” – írta a kormányzó a Telegramon.

(Guardian)

https://24.hu/kulfold/2022/03/11/orosz-ukran-haboru-oroszorszag-ukrajna-percrol-percre-kijev-putyin-zelenszkij/#pszichiatriai-intezetre-lottek-az-oroszok-harkivban

Részvény: